سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تمديد پذيرش دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه) و غيرانتفاعي کارداني نظام فني و حرفه‌اي 98

۱۳۹۸/۰۹/۱۱

پيرو اطلاعيه‌هاي مورخ 6/8/98 22و/08/98، بدين‌وسيله به اطلاع علاقه‌مندان به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي دوره ­هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي ســال 1398. (اعم از داوطلباني که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند)  مي‌رساند که براي اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي متناسب با نوع مدرک ديپلم خود در شاخه ­هاي فني و حرفه­ اي يا کاردانش مؤسسات پذيرنده در اين مرحله، مي‌توانند جداول حاوي اطلاعات رشته‌ محل‌ها مندرج در ذيل اين اطلاعيه را، که در سايت سازمان سنجش آمده است، مشاهده نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه آموزش عالي مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد اعلام شده،  از تاريخ 05/9/98  لغايت 30/10/98 به مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد داراي گواهينامه‌ پايان‌ تحصيلات‌ دوره متوسطه‌ نظام جديد در يکي‌ از رشته‌هاي شاخه‌هاي‌ فني ‌و حرفه‌اي ‌و کاردانش و يا احراز شرايط دانش‌آموختگي در يکي‌ از رشته‌هاي مذکور يا ديپلم فني ‌و حرفه‌اي دوره‌ چهار ساله‌ (نظام‌ قديم) يا ديپلم شاخه نظري نظام آموزشي جديد 3-3-6 يا نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي (دانش‌آموزان داراي ديپلم شاخه نظري مي‌توانند در رشته‌هاي امتحاني متناسب با نوع ديپلم خود، طبق جدول شماره 4 مندرج در صفحه 15 تا 19 دفترچه راهنماي دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1398 و اطلاعيه اصلاحات مربوط به آن مورخ 07/05/98  «مندرج درپايگاه اينترنتي اين سازمان» وفقط در رشته‌هاي تحصيليکارداني ناپيوسته) بوده يا حداکثر تا تاريخ 30/6/1398 نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمايند.  بديهي است که فارغ‌التحصيلان در مدارک فوق، تا تاريخ 30/11/98 در صورت امکان شروع به تحصيل از سوي مؤسسه آموزش عالي مربوط، براي نيمسال دوم سال تحصيلي 98- 99 مي‌توانند در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام شوند.
تبصره: داوطلبان ديپلم شاخه نظري نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي لزوماً بايد نسبت به ارايه مدرک پيش‌دانشگاهي اقدام نمايند.
2- کليه داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/275 (دويست و هفتاد و پنج‌ هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش اقدام نمايند.
نکته: کليه متقاضيان لازم است که از پيش‌نويس تقاضانامه ثبت‌نام در اين مرحله، که در ذيل اين اطلاعيه قرار گرفته است، پرينت تهيه نموده و آن را پس از تکميل، به مؤسسه آموزش عالي مورد تقاضا ارايه نمايند.
3- هر داوطلب منحصراً مجاز است يکي از کدرشته محل‌هاي مربوط را، که متناسب با مدرک ديپلم خود و مطابق جدول شماره 4 دفترچه راهنماي ثبت­نام و شرکت در دوره‌هاي فوق و اطلاعيه اصلاحات مربوط به آن مورخ 07/05/98 است (دفترچه مذکور و اطلاعيه اصلاحات مربوط به آن از طريق سايت اين سازمان قابل دسترسي است)، انتخاب نمايد.
4- داوطلبان بايد در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط، از طريق دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي در خصوص کدرشته مورد علاقه خود توجه لازم را به عمل آورند و در اين مورد دقت کنند. بديهي است که پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان، قابل تغيير يا تعويض نيست.
5- کليه داوطلبان بايد در زمان اعلام شده، مدارک خود را براي بررسي به دانشگاه و مؤسسه محل تقاضا ارسال يا تحويل نمايند. پس از بررسي مدارک، در صورت داشتن شرايط، از داوطلب فرم تعهد (براي جلوگيري از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته‌محل يا چند مؤسسه) اخذ خواهد شد.
6- پس از پايان مهلت مقرر در اين اطلاعيه، مؤسسات، مجاز به ثبت‌نام از متقاضيان نخواهند بود و هيچ اقدامي از سوي اين سازمان براي متقاضياني که بعد از تاريخ تعيين شده مراجعه نمايند نيز صورت نخواهد پذيرفت.
7- چنانچه متقاضي قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره­هاي کارداني نظام جديد سال 1398 (مرحله شهريور ماه) قرار گرفته باشد و در اين مرحله از پذيرش براي ادامه تحصيل در يکي از مؤسسات ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي وي در شهريورماه سال 1398 لغو و با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد، و چنانچه داوطلبان متقاضي، در دوره‌هاي روزانه مندرج در اين اطلاعيه پذيرفته شوند، حتي با دادن انصراف از تحصيل نيز، حق انتخاب رشته‌هاي دوره روزانه را در آزمون سال بعد (1399) نخواهند داشت.
8- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت دراين مرحله، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
9- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به صورت مشروط خواهد بود.
10- داوطلبان ضرورت دارد که به شرايط و ضوابط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مورد تقاضا، مندرج در پايگاه اينترنتي مؤسسه مربوط يا بخش انتهاي دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي سال 1398 «مندرج درپايگاه اينترنتي اين سازمان» توجه نمايند.
مدارک مورد نياز:
1- اصل يا گواهي مدرک پايان‌ تحصيلات‌ دوره متوسطه ‌نظام جديد در يکي‌ از رشته‌هاي شاخه‌هاي‌ فني ‌و حرفه‌اي ‌و کاردانش مبني‌ برگذراندن کليه واحدهاي درسي‌ در دوره ‌سه ‌ساله‌، کارورزي و کارآموزي.
2- اصل‌ مدرک‌ ديپلم‌ يا گواهي‌ موقت‌ پايان‌ تحصيلات‌ نظام‌قديم ‌(هنرستان) مبني‌ برگذراندن‌ کليه‌ دروس‌ چهارساله.
3- اصل يا گواهي مدرک ديپلم شاخه نظري نظام آموزشي جديد3-3-6 يا نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي.
4- اصل يا گواهي مدرک پيش‌دانشگاهي براي داوطلبان نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي.
5- اصل شناسنامه و دو برگ تصوير از تمام صفحات آن.
6- اصل کارت ملي و دو برگ تصوير از پشت و روي آن.
7- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.
8- مدرک نظام وظيفه براي برادران مشمول.
9- ارايه رسيد درخواست تاييديه تحصيلي ديپلم به مؤسسه محل قبولي (در خواست تاييديه تحصيلي از دفاتر پيشخوان دولت بايد اقدام شود).
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.
 

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

فرم ثبت نام و رشته هاي جديد در سايت سازمان سنجش درج گرديده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.