سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره:

تمديد پذيرش کارداني به کارشناسي ناپيوسـته سال 1398

۱۳۹۸/۰۹/۱۱

پيرو اطلاعيه‌هاي مورخ 06/08/98 و 22/8/98، بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان واجد شرايط علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي کارشناسي ناپيوسته آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1398 (اعم از داوطلباني که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده يا ننموده‌اند) مي‌رساند که به منظور اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله، مي‌توانند جداول حاوي اطلاعات رشته‌ محل‌هاي مندرج در ذيل اين اطلاعيه را، که در سايت سازمان سنجش آمده است، مشاهده نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه آموزش عالي مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذيل و با توجه به موارد اعلام شده، از تاريخ 30/08/1398 لغايت 30/10/1398 به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند.
1- کليه متقاضيان بايد داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) بوده يا حداکثر تا تاريخ 30/6/1398 نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمايند.
تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس براي نيمسال­ دوم سال تحصيلي 98-99 از سوي مؤسسه ميسر باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا تاريخ 30/11/1398 مدرک تحصيلي کارداني (فوق ديپلم) خود را اخذ مي‌نمايند، با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 1398 پس از ارايه مدرک مربوط، بلامانع است.
2- کليه داوطلبان بايد، با هماهنگي دانشگاه‌ها و مؤسسات محل مراجعه، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 000/340 (سيصد و چهل هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش اقدام نمايند.
نکته: کليه متقاضيان لازم است که از پيش‌نويس تقاضانامه ثبت‌نام در اين مرحله، که در ذيل اين اطلاعيه قرار گرفته است، پرينت تهيه نموده و پس از تکميل، آن را به مؤسسه آموزش عالي مورد تقاضا ارايه نمايند.
3- داوطلبان بايد، در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط، از طريق دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي در خصوص کدرشته مورد علاقه خود توجه لازم را به عمل آورند و در اين مورد، دقت کنند. بديهي است که پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده براي داوطلبان قابل تغيير يا تعويض نيست.
4- هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کد رشته‌محل در يک مؤسسه باشد. بديهي است که در صورت ارسال مشخصات فرد يا افراد در دو کد رشته‌محل يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعاتي پذيرفته‌شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.
5- در صورتي که تعداد متقاضيان بيش از ظرفيت رشته محل باشد، با رعايت اولويت علمي (معدل کارداني، سهميه و ... مطابق مندرجات دفترچه راهنماي ثبت‌نام)، نسبت به ثبتنام مشروط متقاضيان در سامانه ثبتنام سازمان سنجش اقدام شده و سپس، با توجه به تعهد اخذ شده از داوطلبان، شهريه مصوب از متقاضيان دريافت خواهد شد.
6- کليه متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.
7- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تاييد نهايي اين سازمان، به صورت مشروط خواهد بود.
8- در صورت پذيرش نهايي داوطلبان در اين مرحله، قبولي قبلي آنان «لغو» و با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد، و چنانچه داوطلبان متقاضي، در دوره‌هاي روزانه مربوط به اين اطلاعيه، که در سايت سازمان سنجش آمده است، پذيرفته شوند، حتي با دادن انصراف از تحصيل نيز، حق انتخاب رشته‌هاي دوره روزانه را در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال بعد (1399) نخواهند داشت.
9- پاسخگويي به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذيرش آنها، بر عهده دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي خواهد بود؛ لذا لازم است که داوطلبان، از مراجعه يا مکاتبه در اين خصوص با اين سازمان خودداري نمايند.
10- داوطلبان ضرورت دارد که به شرايط و ضوابط مؤسسه آموزش عالي مورد تقاضا، مندرج در پايگاه اينترنتي مؤسسه مربوط يا بخش انتهاي دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1398 مندرج در پايگاه اينترنتي اين سازمان، توجه نمايند.
مدارک مورد نياز:
1- اصل شناسنامه و يک برگ تصوير از تمام صفحات آن.
2- اصل کارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن.
3- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده درسال جاري.
4- مدرک‌ ‌وضعيت ‌نظام ‌وظيفه (براي برادران).
5- اصل حکم مرخصي سالانه براي کارمندان دولت يا موافقت رسمي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع.
6- اصل يا گواهي مدرک کارداني (فوق ديپلم).
7- اصل ‌حکم ‌استخدامي يا گواهي کارمندان رسمي يا پيماني وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و ارگان‌هاي دولتي.
8- تاييديه تسويه حساب با صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.
9- ثبت‌نام و ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل کارداني، که داراي شرايط مندرج در دفترچه راهنماي اين آزمون (مندرج در سايت اين سازمان) هستند، بلامانع است.
ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org يا با شماره‌ تلفن گوياي: 42163 (کد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري نمايند.
 
روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور

جداول و فرم پيش ثبت نام در سايت سازمان سنجش درج شده است.  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.