سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
اخبار: تا پايان تير ماه ادامه دارد:

آغاز ثبت‌نام بيست و دومين دوره جشنواره جوان و سي‌ و چهارمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي

۱۳۹۹/۰۲/۲۸

از سوي دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران، آغاز ثبت‌نام و ارايه طرح در بيست و دومين جشنواره جوان خوارزمي، از ارديبهشت تا پايان تيرماه سال جاري تعيين شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، به نقل از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، در اين دوره از جشنواره جوان خوارزمي، طرح‌هاي ارسالي در 16 گروه تخصصي مورد ارزيابي و داوري قرار مي‌گيرند.
16 گروه تخصصي شامل: فناوري‌هاي شيميايي، مکانيک، برق و کامپيوتر، هنر، معماري و شهرسازي، کشاورزي و منابع طبيعي، علوم پايه، عمران، مهندسي صنايع و مديريت فناوري، مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو و زيست فناوري و علوم پايه پزشکي، محيط زيست، فناوري‌نانو، هوافضا، مهندسي نرم افزار و فناوري اطلاعات و مکاترونيک و همچنين در پنج محور پژوهشي و فناوري شامل: طرح‌ها و پژوهش‌هاي بنيادي، طرح‌ها و پژوهش‌هاي کاربردي، طرح‌هاي توسعه‌اي، اختراع و نوآوري است.
متقاضيان شرکت در بيست و دومين جشنواره جوان خوارزمي بايد از طريق پايگاه اطلاع‌رساني جشنواره خوارزمي: www.khwarizmi.ir و پايگاه اطلاع‌رساني جشنواره جوان خوارزمي: http://www.irost.org/young در قسمت سامانه جامع جشنواره‌هاي خوارزمي نسبت به ثبت‌نام و ارايه مشخصات فردي اقدام کرده و شناسه کاربري و کلمه عبور خود را دريافت کنند. ضمناً لازم است که متقاضيان، قبل از شروع فرآيند ثبت‌نام، فايل راهنماي مربوط به ثبت‌نام را مطالعه کنند.
از سوي دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران، آغاز ثبت‌نام و ارايه طرح در سي و چهارمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي، از ارديبهشت تا پايان شهريورماه ۱۳۹۹ تعيين شده است.
سي و چهارمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي، با هدف ترويج فرهنگ کارآفريني دانش‌بنيان و تجاري‌سازي نتايج تحقيقات، ارج نهادن به مقام والاي پژوهشگران و نوآوران و فناوران کشور و فراهم کردن بستر مناسب براي همکاري‌هاي علمي در سطح جهان، در سال جاري برگزار مي‌شود.
طرح‌هاي قابل پذيرش بايد در 17 گروه تخصصي شامل: فناوري‌هاي شيميايي، مکانيک، برق و کامپيوتر، هنر، معماري و شهرسازي، کشاورزي و منابع طبيعي، علوم پايه، عمران، مهندسي صنايع و مديريت فناوري، مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو، زيست فناوري و علوم پايه پزشکي، محيط زيست، فناوري‌نانو، هوافضا، مهندسي نرم افزار و فناوري اطلاعات، مکاترونيک و صنايع دفاعي در پنج محور پژوهشي و فناوري شامل: پژوهش‌هاي بنيادي، پژوهش‌هاي کاربردي، طرح‌هاي توسعه‌اي، ابتکار و نوآوري به جشنواره بين‌المللي خوارزمي ارايه گردد. ضمناً از برگزيدگان دوره‌هاي قبل، که موفق به توليد محصول در مقياس صنعتي شده‌اند، دعوت مي‌گردد براي ثبت‌نام و دريافت پرسشنامه، با دبيرخانه اين جشنواره تماس بگيرند.

گفتني است که متقاضيان مي‌توانند از طريق پايگاه اطلاع‌رساني جشنواره بين‌المللي خوارزمي به نشاني: www.khwarizmi.ir با مراجعه به قسمت سامانه جامع جشنواره بين‌المللي خوارزمي نسبت به ثبت‌نام، ارايه مشخصات فردي و مستندات طرح، اقدام کرده و شناسه کاربري و کلمه عبور خود را تعريف کنند. ضمناً لازم است که متقاضيان، قبل از شروع فرآيند ثبت‌نام، فايل راهنماي مربوط به ثبت‌نام را مطالعه فرمايند. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.