پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
اخبار: 10 تا 13 شهريور ماه:

زمان انتخاب واحد دانشجويان علوم پزشکي

۱۳۹۹/۰۴/۰۹

براساس مصوبه جديد معاون آموزشي وزارت بهداشت، انتخاب واحد دانشجويان علوم پزشکي کشور براي نيمسال دوم از ۱۰ شهريور ماه آغاز مي‌شود.
دکتر علي‌اکبر حق‌دوست، با ابلاغ بخشنامه‌اي، زمان آغاز و شروع کلاس‌هاي ترم آينده دانشگاه علوم پزشکي را ابلاغ کرد.
در اين بخشنامه آمده است: براساس مصوبات بيست‌وپنجمين جلسه ستاد ملي مديريت بيماري کرونا، سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و حوزه‌هاي علميه از ۱۵ شهريورماه در سراسر کشور آغاز مي‌شود و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ابلاغي در مورد خوابگاه‌ها، غذاخوري‌ها، فضاهاي ورزشي و تجمعات در دانشگاه ضروري است.
وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت، موظف هستند به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنند که از ابتداي سال جديد، نقل و انتقال بين شهري و اقامت دانشجويان در شهرهاي خارج از محل سکونت خود به حداقل کاهش يابد. طبق اين تصميم، وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت موظف هستند تا از ابتداي سال تحصيلي جديد با همکاري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، نسبت به تقويت و بهره‌گيري بهينه از زيرساخت‌ها، امکانات شبکه‌اي، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي لازم براي آموزش و پژوهش از راه دور و به اشتراک گذاشتن متون، دروس و محتواي پژوهشي و آموزشي دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي در يک بستر مشترک، اقدام نمايند.
بر اين اساس، دانشگاه‌ها بايد از هم‌اکنون برنامه‌ريزي لازم را به منظور شروع سال تحصيلي از تاريخ تصويب ستاد ملي مديريت بيماري کرونا (۱۵ شهريور ماه سال جاري) به عمل آورند و از تاريخ ۱۰ تا ۱۳ شهريورماه انتخاب واحد دانشجويان صورت بگيرد. همچنين تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مي‌توانند، پس از آغاز ترم تحصيلي، زمان کافي را به منظور انجام حذف و اضافه لحاظ کرده و در اين خصوص اقدام کنند.

بر اساس تصميم ستاد ملي مديريت بيماري کرونا در خصوص به حداقل رساندن نقل و انتقال بين‌شهري و فراهم آمدن انتقال دانشجويان در شهرهاي محل سکونت خود، لازم است که دانشگاه‌ها، علاوه بر توسعه زيرساخت‌هاي آموزش الکترونيک و استفاده از ساير روش‌هاي آموزشي غيرحضوري در جهت تسهيل مهماني دانشجويان متقاضي تحصيل در شهر محل سکونت خود، حداقل مساعدت لازم را به عمل آورند و در اين ارتباط، مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت نيز اقدامات و هماهنگي‌هاي لازم را انجام خواهد داد

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هفته نامه خبری و اطلاع رسانی پیک سنجش وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.